Символіка школи

Прапор школи

Прапор школи

Герб школи

Герб школи

З історії...

1 вересня 1982 року відкрилися двері школи для 1980 учнів міста. Педагогічним колективом на чолі з Бахмацьким Михайлом Михайловичем було визначено ключові проблеми закладу, концептуальні ідеї, які допомогли консолідувати колектив на творчу співпрацю, сучасний підхід до управління програмовим розвитком школи, прагнення до оновлення змісту педагогічного процесу. З перших днів навчання колектив перебуває в пошуках нових, дієвих підходів до аналітичної роботи, узагальнення набутого досвіду.

Протягом наступних років школою керували досвідчені майстри своєї справи, педагоги з великої літери :
- Ткаченко Олена Григорівна (з 1983 до 1988 року),
- Вичалковська Галина Іванівна ( з 1988 до 1991 року),
- Жестков Степан Степанович ( з 1991 до 1993 року),
- Цуренко Тетяна Олексіївна (з 1993 до 2000 року),
- Колпакова Наталя Олександрівна (з 2000 до 2013 року),
- Супряга Тетяна Олександрівна (з 2013 року).

Сучасність

Сьогодні Южноукраїнська загальноосвітня школа І-Ш ступенів №2 – це не просто освітня установа, це – один із осередків розвитку здорового коріння українського народу, яка завжди сумлінно виконувала своє соціальне замовлення: ростила грамотних, відданих своїй землі трудівників, виховувала любов до Батьківщини, національних надбань поколінь.На сьогоднішній день проблемним питанням школи є «Розвиток життєвої компетентності в умовах особистісно-зорієнтованого навчання».

Педагогічний колектив закладу знаходиться в постійному творчому пошуку, створює умови для нового мислення та толерантних стосунків з вихованцями. Головним завданням педагогів є: виховання творчо обдарованої особистості; навчання учнів самостійно здобувати знання; створення умов для самореалізації учнів.

Наші вчителі – це згуртована команда однодумців, захоплених своєю роботою: енергійні, небайдужі, компетентні, талановиті, які знаходяться в постійному творчому пошуку, створюють умови для нового мислення та толерантних стосунків з вихованцями. Очолює колектив школи молода, перспективна, відповідальна та чуйна людина Супряга Тетяна Олександрівна - за фахом учитель історії. Школа нараховує 56 педагога, з них 22 - спеціалісти вищої категорії; 8 - спеціалісти І категорії; 5 - ІІ категорії; 13 - спеціалісти. Один учитель має звання "Відмінник народної освіти", 4 учителі мають педагогічне звання "учитель-методист"; 12 - "старший вчитель".

Наша школа - справжній осередок впровадження кращого педагогічного досвіду. Ерудовані вчителі своєю невтомною працею прищеплюють дітям любов до історії, права, української мови та літератури. Вони прагнуть стати старшими друзями своїм вихованцям у пошуках істини, роздмухують іскорки обдарувань. Їх, умілих педагогів, багато, їхні уроки сповнені любові і добра. Найщиріші слова подяки заслуговують наші дорогі вчителі, бо то вони вкладали у кожного важку, копітку працю, намагалися завжди бути добрими порадниками. Хіба були б у школі такі розумні та щирі учні, якби не мали таких чудових педагогів. Це колектив невгамовних, відданих школі і дітям, людей.

Головними завданнями педагогічного колективу є:

- створення максимально сприятливих умов для духовного і фізичного розвитку особистості;

- формування творчої особистості;

- здійснення наукового підходу до навчання та виховання підростаючого покоління;

- широке впровадження інноваційних технологій навчання.

У 2020-2021 навчальному році у нашій школі навчається 678 учнів денної форми навчання та 22 учні з вечірньої форми навчання. За 38 років роботи школи атестати про повну загальну середню освіту отримали 3450 випускників, з них 36 випускників нагороджено золотими та 86 срібними медалями. На сьогоднішній день це висококваліфіковані інженери і лікарі, досвідчені педагоги і вихователі, мудрі юристи і адвокати, надійні громадяни України.

Южноукраїнська загальноосвітня школа I-III ступенів № 2 має чимало своїх традицій : в школі проводяться предметні олімпіади, багато різноманітних конкурсів, виставок. Так, до Дня вчителя проходить виставка виробів з природного матеріалу «Золота осінь»; у грудні - конкурс фоторобіт «За здоровий спосіб життя»; у травні обдаровані учні школи беруть участь у міському фестивалі декламаторів та виконавців пісень воєнно-патріотичної тематики. Також у травні традиційно паралель 6-х класів відвідує ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни, які проживають у II-му мікрорайоні, з адресними вітаннями. Справжнім визнанням майстерності педагогів та їх обдарованих вихованців стало щорічне проведення «Свята талантів». Найактивніші учасники шкільної художньої самодіяльності, переможці олімпіад та конкурсів, а також їх наставники, демонструють свої таланти та нагороджуються пам’ятними призами та грамотами. Щотижня у школі перед початком уроків у понеділок проходить лінійка,на якій підводяться підсумки роботи за минулий тиждень та озвучується план роботи на наступний. Традиційним стало і виконання ранкової зарядки перед першим уроком.

Ну і звичайно всією шкільною родиною ми відзначаємо свято Першого та Останнього дзвоника та останнє шкільне свято 11-тикласників – Випускний вечір.